Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 28.02.2015 16:57:45
Dobrý den,
jsem studentka SŠ a píši seminární práci o RTG. Jedním z mých úkolů je oslovit a ocitovat odborníka na RTG a položit mu jednu otázku, proto bych Vás moc chtěla požádat o zlomek Vašeho času a odpověď na otázku:
Můžou mít šperky, brýle či mobilní telefon negativní vliv na zdraví člověka, pokud je má při rentgenu na sobě a nadále je nosí?

Děkuji za odpověď
Veronika
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, rentgen není zdrojem indukované aktivity, lidské tělo, ani předměty se průchodem rentgenového záření nestávají radioaktivní.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)