Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 18.07.2015 11:10:31
Dobrý den, včera jsem byla se synem na rtg břicha z důvodu možného spolknuti paměťové karty do telefonu. Měla jsem s sebou ještě jednu podobnou abychom snáze zjistili jak bude na snímku vidět. Došlo tedy k ozáření karty zvlášť a poté rtg syna. Je nyní karta nějak nebezpečna? Přeci jen to není obyčejný předmět ale karta k ukládání dat.. U syna se nic neobjevilo, kartu jsem posléze našla, jde mi tedy hlavně o tu samostatně ozarenou. Děkuji
(Vložil(a): Erika )
Dobrý den, žádný ozářený předmět, tedy ani karta nejsou nebezpečné, průchodem rtg záření se nestávají radioaktivní.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)