Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 18.01.2016 16:48:20
Dobry den,pracuji jako sanitarka v nemocnoci.Doprovazim pacienty na rtg.Vzdy cekam na pacienta za dvermi,nebo za sklem s rtg pracovniky.Chtela jsem se zeptat zda hrozi nejake ozareni.(nejsem uvnitr snimkovani s pacientem).A jeste zda zustava zareni v mistnosti po skonceni rtg. Mockrat dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud jste za dveřmi nebo za sklem záření je odstíněné. Po provedeném snímkování se rtg vypne a záření v místnosti nezůstává.
Nemusíte se bát, že jste při práci ozařována.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)