Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 03.02.2016 21:07:22
Dobrý den,pracuji ve stomatologickém centru a obsluhuji rentgen.Při rentgenování zůstávám v té samé místnosti.Místnost je pouze do půlky předělená vysokou dřevěnou skříní (nikoli až do stropu),za kterou jsem po dobu rentgenování schovaná.Je toto dostačující ochrana před zářením?Zůstává poté záření v místnosti nebo na ochranné vestě? Mnohokrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

po provedení expozice nezůstává záření v místnosti ani na zástěře. Nevadí, že rentgenový přístroj ovládáte z místnosti, kde je umístěn, jak sama píšete, chráníte se stíněním a předpokládám že i vzdáleností (odstupem).

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)