Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 14.03.2016 20:55:27
Dobrý den. O procesu vzniku RTG něco vím, proto se Vás zeptám, zda může jakkýkoliv rentgen na kontrolu zavazadel na letištích, či jinde způsobit poškození mobilních telefonů, tabletů, či MP3 přehrávačů, popř zařízení obsahujících EPROM, EEPROM paměti. Třeba tím, že se poškodí data (Firmware, či uživatelský data) Děkuji
(Vložil(a): Vladan Kunka)
Dobrý den,

obecně lze říci, že rtg zařízení, která pracují s takto nízkými energiemi nemohou poškodit či jakkoliv ovlivnit funkci Vámi popsaných zařízení. Pokud chcete mít naprostou jistotu, obraťte se s dotazem na výrobce takovýchto zařízení či komponent.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)