Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 12.07.2016 16:00:24
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně rentgenu u zubaře. Sestra mi dnes po dotazu, zda dostanu ochranou vestu sdělila, že je to pouze malá dávka, která neškodí a vestu neměli. Bylo vidět, že přístroj byl nový, ještě sotva vybalený a zprovozněný.Zřejmě vestu neměli. Setry odpověď se mi nelíbila, jsem přesvědčená, že vesta by být měla. Ale neměla jsem na vybranou, jelikož jsem potřebovala zub ošetřit. Shodou okolností jsem byla nedávno na mamografu, kde mi bylo sděleno to samé a RTG byl proveden též bez vesty. Prosím Vás o Váš odborný názor. Kdyby vesty nebyly nutné, proč by se jinde používaly. Je asi třeba se ohradit a s výkonem nesouhlasit. Předem moc děkuji za Vaši odpověď, zda mne záření, jelikož se sčítá, nějak poškodí. Blanka Švarcová
(Vložil(a): Blanka Švarcová)
Dobrý den,

dávka při zubním rtg snímku je opravdu velmi nízká a není důvod v takovém případě používat ochrannou stínící zástěru (vestu).
Obdobně je tomu i při vyšetření mamografem.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)