Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 10.10.2017 09:55:35
Dobrý den, chtěla jsme se zeptat na dvě věci. Jak je škodlivé RTG u zubaře, které mi dělají 2x ročně (jaká je optimimální doba mezi jednotl.rtg) a potom na škodlivost procházení RTG rámy pro letecký personál, který musí procházet těmito rámy i 2x denně. Děkuji.
(Vložil(a): Ilona)
Dobrý den,

Ad 1/
zubní RTG 2x ročně není nebezpečné, požadavek na odstup mezi rtg si určuje lékař.

Ad 2/
Nemáme žádné informace o tom, že by letecký personál musel procházet RTG rámy i 2x denně. Dle našeho názoru se jedná o tzv. "bezpečnostní" rámy, které k detekci nepoužívají ionizující záření.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)