Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 14.10.2017 19:08:25
Dobry den,
v jednom obchode jsem narazil na obleceni, ktere se v minulosti vyuzivalo zrejme v uranovych dolech a melo zabezpecit, aby pracovnici neonemocneli na ozareni. Chtel jsem Vas poprosit o odpoved zda- li toto obleceni nemuze byt kontaminovane nebo radioaktivni. Bylo ciste, jenom pro doplneni informace.
Moc dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Martin B.)
Dobrý den,

po tak dlouhé době nebude případná kontaminace nijak zásadní. Nicméně netroufám si odpovědět, že oblečení je zcela "čisté". Abyste měl jistotu, obraťte se např. na

http://www.suro.cz/cz/produkty-sluzby-cenik

Tato organizace je schopna případnou kontaminaci kvantifikovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)