Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů Ct 23.07.2018 18:24:21
Dobrý den, dnes jsem byla na vyšetření CT mozku a byl mi ponechán řetízek s přívěskem, hodinky i prstýnek, kovový pásek u kalhot. Chtěla jsem se zeptat, zda je to pro mě škodlivé a zda mohu ty věci dal nosit. Aby nebyly radioaktivní. Náusnice jsem si sundala a dala do kapes u džín. Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Elena Schrammová)
Dobrý den,

Po absolvování CT mozku nejsou předměty (hodinky, prstýnek, kovový pásek a další) radioaktivní.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)