Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 09.11.2019 16:40:26
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak postupovat při likvidaci staré rtg ošetřovny (zdí přístrojů vybavení atd) na předělání obyčejné ordinace děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

likvidaci rtg přístrojů (typ, výrobní číslo) je nutné oznámit místně příslušnému Regionálnímu centru SÚJB, doložit likvidační protokol nebo četné prohlášení o likvidaci rtg zařízení. Likvidaci provede odborná firma nebo ji můžete provést sami, je nutné řešit ekologickou likvidaci oleje v rentgence. Žádná součást RTG přístroje odpojená od el. sítě nezáří, není radioaktivní. Barytové omítky v ozařovně nejsou nijak závadné.
Kontakty na jednotlivé Regionální centra naleznete na:
https://www.sujb.cz/o-sujb/kde-nas-najdete-spojeni/spojeni-na-regionalni-centra-sujb/

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)