Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 12.11.2019 12:35:37
Dobrý den, v roce 1993, kdy mi bylo 14 let, jsem byla na rentgenu v nemocnici v Motole, kde mi rentgenovali zlomenou nohu.V okamžiku, kdy jsem slézala z vyšetřovacího rentgenového stolu, jsem si stoupla na něco, o čem jsem se domnívala, že je stupátko, ale byla to zřejmě nějaká nádoba, protože se mi ji podařilo prošlápnout, a ven se vyřinula nějaká kapalina. Měla jsem od té vody promáčené obě nohy a celá podlaha byla mokrá, je možné, že to bylo nějakým způsobem nebezpečné? Můžu mít jen dotaz, co to mohlo být za tekutinu. Nemohla to náhodou být chladící kapalina, která vydávala nějaké záření? Mohlo to na mne do budoucnosti zanechat nějaké zdravotní následky, například zvýšené riziko rakoviny? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemůžeme vyhodnotit, co se před 14 let stalo, ale nemyslím si, že je možné hledat jakoukoliv souvislost s RTG zařízením.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)