Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 07.10.2020 22:25:28
Dobrý den mám dotaz. V našem domě bylo dříve zdravotní středisko pro horníky které fungovalo cca do 60-80let minulého století. Součástí střediska byla i místnost s RTG pro snímkování plic. PO ukončení střediska zde sloužil ještě obvodní lékař do roku 89. který už ale RTG neměl. Poté byli místnosti po zdravotním středisku neobydlené do roku 2014 kdy jsme udělaly lehkou rekonstrukci a jednotku obydlely. Nevím kde RTG přesně byl , údajně buď v dnešní koupelně nebo ložnici - to nevím přesně. Hrozí nám nějaké nebezpečí? Jedná se o přízemí, nad zmiňovaným střediskem byla celou dobu bytová jednotka.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v místnostech, kde bylo RTG pro snímkování plic žádné záření nezůstává. Obýváním bytové jednotky Vám nebezpečí nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)