Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 17.10.2020 20:48:20
Dobry den, synovi (4 roky) delali CT mozku a mel na sobe rousku s dratkem (nevim jaky presne material), rousku mel na sobe pak jeste cca hodinu... a take mu stejnym zpusobem delali RTG lebky, take s dratkem v rousce.. je to nebezpecne? Stane se dratek radioaktivni? Muze to ovlivnit jeho zdravi spolu s provedenymi vysetrenimi a zarenim? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

drátek není po vyšetřench radioaktivní, tedy nemůže ovlivnit zdraví syna.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)