Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 29.01.2021 16:41:38
Dobrý den, omlouvám se za zmatky, ale chtěl bych jen doplnit k předchozímu dotazu s rentgenem na veterině, že jsem se mého psa při rentgenovém snímku přímo dotýkal a držel jsem ho v požadované pozici, takže se ho v okamžiku ozáření šperky přímo dotýkaly. Nemůže mít prsten a náramek(ať jsou z jakéhokoli materiálu) negativní vliv na zdraví mého psa? Ještě jednou děkuji a omlouvám se za doplnění dotazu, je to pro mě velmi důležité.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

šperky, které jste měl při rentgenu nemohou způsobit žádné zdravotní problémy, i když jste se psa při ozařování dotýkal.
Kovové předměty, tedy ani šperky, se při rentgenování nestávají radioaktivní, nemohou dále ozařovat okolí či jinak způsobovat zdravotní problémy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)