Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 14.04.2021 14:49:51
Dobrý den,
zjistila jsem, že při mém rtg vyšetření byla použita snad "vyšší intenzita paprsků".. osoba provádějící rtg se mě na hmotnost(50kg při výšce 170cm) zeptala až po provedení rtg snímků hlavy a při sdělení váhového údaje se vyděsila. Dalšího pacienta se už ptala na hmotnost hned po vstupu do místnosti. Mohla být v mém případě intenzita záření nějak nebezpečně překročena? Rtg snímků mi bylo provedeno několik-z několika úhlů.
Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg přístroje jsou konstruovány tak, že"intenzita záření" při diagnostickém snímkování není pro pacienta nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)