Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Bezpečná vzdálenost 27.05.2021 00:40:32
Dobrý den, jaká je prosím bezpečná vzdálenost pro člověka bez ochranných prostředků u přístroje RTG Toshiba Rotanode, model E7239X, max. napětí 125 kV, 0,9Al/75? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

podle specifikace se jedná o rentgenku ke stacionárnímu skiagrafickému rentgenovému zařízení. U takového zařízení by se podle české legislativy během snímkování neměl vyskytovat bez ochranných prostředků ve stejné místnosti nikdo kromě snímkované osoby.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)