Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ozareni 19.09.2021 15:18:51
Dobrý den, byli jsme se synem v nemocnici na Rg s kontrastní látkou, myslím jodem. Zavřeli nás do jedné místnosti ať je držíme a při rengenovani x snímku, kolik už nevim nás to samozřejmě ozarovalo taky, ikdyz jsme měli olověné vesty, hlava se nám přece musela ozarovat, nebo se pletu? Pak jsme se nastvali a v půlce přerušili. Byli jsme vystaveni nebezpečí? Ohrozilo vysetreni 6mesicniho syna?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pracoviště postupovalo v souladu s atomovým zákonem a tzv. Národními radiologickými standardy. Vždy je nejlepší, pokud je nutné dítě při radiologickém výkonu přidržovat, aby přidržovala matka nebo osoba dítěti blízká. Vy jste nebyla vystavena nebezpečí, jen velmi nízké dávce tzv. neužitečného záření. Vyšetření nemohlo ani ohrozit vašeho syna, bylo-li lékařem indikováno.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)