Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 11.12.2021 22:38:55
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli sundání oblečení před rentgenovým snímkem souvisí čistě s kvalitou snímku, nebo má i jiný důvod. Četla jsem, že v některých islámských zemí si ženy při rentgenu nesundávají oblečení. Může to mít nějaký negativní dopad? Jsou takhle možná provést všechna rentgenová vyšetření? Je možné požádat u doktora o ponechání např. trička? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ano ponechání oděvu může být překážkou pro získání kvalitní diagnostické informace.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)