Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 30.08.2022 12:17:36
Dobrý den, dnes jsem byla na rentgenu nohy. Zdravotní sestra mě rychle zavolala do kabinky z čekárny (jelikož jsem tam byla sama) a já si měla sundat jen boty a ostatní ( řetízek, náušnice) jsem si měla ponechat. V té rychlosti jsem si ale neuvědomila, že jsem v kabince nechala na židli zapnutý mobilní telefon (pouze ztišený) a zapnuté chytré hodinky. Dveře od kabinky byly po celou dobu, co mi rentgenovali nohu, otevřené (dveře směrem do místnosti rentgenu). Ráda bych se zeptala, zda mohu dál bez obav používat mobilní telefon i chytré hodinky, zda je to nějak nepoškodilo a rovněž zda mi jejich další používání nemůže nějak uškodit. Moc děkuji, pěkný den
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

hodinky, ani mobil, nebyly ozářeny, můžete je bez obav používat.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)