Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 21.08.2023 13:51:06
Dobry den, byla jsem na RTG plic, lebky a CT mozku a krční páteře po úrazu. Byla jsem zmatena a celou dobu jsem měla zapnutý mobil v zadní kapse u kraťasů. Chtěla bych se zeptat, jestli to mohlo uškodit mému zdraví, a jestli muže mobilní telefon byt radioaktivní? Děkuji.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

mobil, který jste měla při rtg vyšetření není radioaktivní, nemůže uškodit vašemu zdraví.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)