Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 13.08.2015 13:28:26
Dobrý den, obvodní lékařka mě chce poslat v rámci prevence na RTG plic + srdce. Zajímalo by mne, kolik to bude celkem snímků a jakou dávku záření dostanu. Lékařka mne ujišťovala, že to bude minimální dávka, prý jako bych vykouřila čtyři cigarety (jsem nekuřák). Ještě mám dotaz, jestli je vhodné chodit na RTG plic + srdce, když je v těle zánět (v oblasti prsu u nekojící ženy). Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Dagmar Tauchmanová)
Dobrý den,

obvykle se jedná o snímek ve 2 projekcích (předozadní a boční) a dávka je opravdu velmi nízká (cca 30-50 mikroSv). Kdy a za jakých podmínek poslat na toto rtg vyšetření je na rozhodnutí a na zodpovědnosti indikujícího lékaře a aplikujícího odborníka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)