Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 22.10.2015 19:20:38
Dobry den. Jsem objednana na rtg polykaci akt - pasaz jicnu. Kolik se musi udelat snimku a jakou davku zareni clovek dostane?
Dekuji Jana
(Vložil(a): Jana Novakova)
Dobrý den,

požadovaný počet snímků je určen indikací a je dán "standardem" takového vyšetření. Obdržená dávka je především závislá na použitých expozičních parametrech. Dle našich zdrojů týkajících se pacientských dávek se efektivní dávka pohybuje v jednotkách mSv.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)