Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg 03.11.2015 15:03:54
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jakou dávku člověk dostane při rtg polyakcí akt-pasáž jícnem? Kolik snímků se při tomto vyšetření dělá?
Děkuji Jana
(Vložil(a): Jana)
Dobrý den,

tento dotaz jsme již zodpověděli dne 26.10.2015:

"Požadovaný počet snímků je určen indikací a je dán "standardem" takového vyšetření. Obdržená dávka je především závislá na použitých expozičních parametrech. Dle našich zdrojů týkajících se pacientských dávek se efektivní dávka pohybuje v jednotkách mSv."

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)