Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 27.02.2016 18:20:43
Dobry den!V praci použivame na ochranu zbozi deaktivator samolepek AM ( senzormatic) nebo RF.Rada bych vedela jestli je pouzivani pristroje skodlive na zdravi,kdyz mam na sebe sperky a zlato?Muze to vysilat nejakou radiaci? I kdyz to prijde do styku s kovem? Dekuji moc za odpoved,nikdo mi na to nedokaze odpovedet.
(Vložil(a): Nicole)
Dobrý den,

senzormatic neobsahuje zdroj ionizujícího záření. Státní úřad pro jadernou bezpečnost nemůže posoudit jeho vliv na zdraví člověka. Doporučuji se s dotazem obrátit na Ministerstvo zdravotnictví ČR.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)