Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 18.03.2016 22:50:47
Byl jsem na CT - zobrazení nosních dutin.
Nad čelem mi přístroj zůstal v procesu nápadně mnohem déle nežli nad nosem atd.
I dva dny po vyšetření cítím celý pruh přez čelo - jako pří spálení sluncem,
Je možné, aby došlo k chybě a byla mi daná příliš velká dávka, nebo dávka určená pro léčbu a nikoli pro zobrazení ? Je možné zpětně dohledat proces snímání a aplikované dávky ?
Děkuji Bohuslav

(Vložil(a): Bohuslav )
Dobrý den,

tuto situaci považuji za nereálnou. CT přístroj je určen pro rtg vyšetření diagnostické vyšetření a i s takovými parametry pracuje. Nicméně pro váš klid doporučuji obrátit se na pracoviště, které výkon provedlo, to musí mít uchovány expoziční parametry, které byly pro Vaše vyšetření použity a na jejich základě vám dávku odhadne.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)