Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 11.10.2016 17:48:26
Dobrý den,mám uzlovou strumu a doporučeno tte,za poslední čtyři roky jsem byla na scnti ledvin, za pul roku na vyšetření srdce gama camera, vylučovaci urografie, mezi tím tak 7 rtg plic.TEĎ V SRPNU NA RTG PLIC,RENGEN DUTIN, ZNOVU RENGEN PLIC, V ROCE 2011 A 2012 CT DUTIN, TED OPĚT CT DUTIN A ZNOVU RENGEN PLIC, JE NUTNÉ ZNOVU CT DUTIN? RENGEN UKAZUJE PRŮCHODNOST, ALE NEPOPISUJE VELIKOST POLYPŮ V NOSE, TAKÉ MÁM STRACH Z OZAŘENÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY.´DOPORUČENO CHODIT NA MAMOGRAF KAŽDÝ ROK.Mám strach ze zátěže.DĚKUJI JANA
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

Vaše radiační zátěž je opravdu vyšší, nicméně všechna vyšetření byla provedena z důvodu zdravotních obtíží a předpokládám, že pro jejich řešení byla přínosem. Nemá žádný význam mít strach. Doporučuji při dalších plánovaných vyšetřeních lékaře na časté rentgenování upozornit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)