Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen VDN 26.09.2017 15:34:37
Dobrý den,

mám dotaz, zda se při rentgenu vedlejších dutin nosních má používat ochranný límec z důvodu ochrany štítné žlázy. Byl jsem na rentgenu VDN a mám dojem, že jsem neměl žádnou ochranu. Je rentgen VDN bez ochrany nebezpečný?

Předem děkuji za odpověď.

Pavel Musílek
(Vložil(a): Pavel Musílek)
Dobrý den,

o použití ochranných pomůcek, tedy i límce, rozhoduje aplikující odborník. V žádném případě rentgen VDN bez stínící ochrany není pro štítnou žlázu nebezpečný.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)