Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

radonova koupel - lazne Jachymov 09.11.2017 15:43:23
Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, jakou dávku záření obdrží člověk v lázních Jáchymov při 1 radonové koupeli, případně při základní radonové kúře 12 koupelí (tj. 14ti denní pobyt v lázeňském domě, kde se provádí koupele)? Lázně na svých stránkách uvádí, že jsou držitelem certifikátu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, a že pravidelně sledují a kontrolují obsah radonu ve vodě i ve vzduchu, proto se obracím na Vás. Lázně informaci o obdržené dávce záření neuvádí, lékař lázní to nevěděl. Ráda bych znala výši průměrné dávky, případně maximální limit pro dávku za 14ti denní pobyt (12 koupelí). Chtěla bych si ji porovnat s Vámi uváděnými informacemi o průměrné dávce z radonu ve vzduchu v ČR (2mSV/rok) nebo z rtg plic (0,02 mSv).

Za odpověď předem děkuji,
Eva Závodová

(Vložil(a): Eva Závodová)
Dobrý den,

dle informací osoby, která poskytuje soustavný dohled nad radiační ochranou v Léčebných lázních Jáchymov a provádí i monitorování pracoviště ve vztahu k profesnímu ozáření, je maximální dávka, kterou může člověk během léčebné kůry obdržet, 0,03 mSv.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)