Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 03.04.2018 11:52:31
Zdravím, chcela by som sa informovať ohľadom môjho zdravia. Podstúpila som za život 2 ct vyšetrenia hlavy jedno v 17tich a druhé v 18tich.Neskor som sa dozvedela ze je pravdepodobne ze za zivot môžem dostať rakovinu z týchto vyšetrení,a aj to že sa skracuje zivot o 500 dní z jedného a vraj budem na 40 rokov z jedného vyšetrenia hlavy ožiarená.Chcela by som vedieť či by som sa mala vážne obávať teraz o svoje zdravie keďže som dosť mladá mám iba 19nast.Dakujem vopred za odpoveď.
(Vložil(a): Timea Mitrová )
Dobrý den,

je pravda, že čím větší ozáření, tím se zvyšuje pravděpodobnost vzniku tzv. účinků stochastických, resp. pravděpodobnostních, mezi které patří i nádorová onemocnění. To ale automaticky neznamená, že ze 2 CT vyšetření dostanete rakovinu, ani to neznamená, že byste se měla obávat o své zdraví. V oblasti dávek, které nazýváme radiodiagnostické, je pravděpodobnost velmi malá.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)