Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 06.08.2018 13:19:24
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se mám obávat rizik spojených s CT vyšetřením mozku s kontrastní látkou. Před ca 3 měsíci jsem podstoupila CT zubu, RTG plic a srdce (RTG kontrola z důvodu minulého onk. onemocnění). Je rozdíl ve výši dávek u různých CT přístrojů? Ve Vašich tabulkách uvádíte hodnoty nejmodernějších CT přístrojů? Obávám se hlavně z důvodů,že jsem již onk. nemocná byla a zda by CT mozku mohlo nějak do budoucna ovlivnit návrat onemocnění.
Předem děkuji za odpověd. Veronika

(Vložil(a): Veronika)
Dobrý den,

diagnostické kontrolní vyšetření s kontrastní látkou je zcela zdůvodněné, nemusíte míz obavy, že by způsobilo návrat onemocnění. Dávky z jednotlivých CT se sice liší, ale ne významně.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)