Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 02.11.2018 22:38:54
dobrý den,
Chci se zeptat zda po vyšetření CT zůstává alespoň krátkou dobu nějaké záření v oblečení které přišlo do styku s CT. případně v kovových částech např. knoflík na kalhotách nebo opasku
děkuji
(Vložil(a): Petr Malíček)
Dobrý den,

po CT vyšetření záření nezůstává v oblečení. RTG záření ze své fyzikální podstaty nemůže nijak aktivovat ani jinak změnit vlastnosti "předmětů". Tyto předměty (i kovové) nejsou radioaktivní, ani jinak kontaminované.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)