Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT vedlejších nosních dutin 21.01.2019 15:53:01
Dobrý den,
absolvovala jsem CT vedlejších nosních dutin a chtěla bych požádat o Váš odhad, jak velkou dávku záření jsem přibližně obdržela. Na internetu jsem strávila hodiny hledáním této informace, ale bohužel marně. Jen jsem se dočetla, že při CT hlavy je dávka cca 2,3 mSv, což má odpovídat cca 100 rentgenům hrudníku.
Dále jsem se dočetla, že oči a mozek, které byly při CT dutin určitě zasaženy, jsou na záření zrovna více citlivé. Je tato informace pravdivá? A pokud ano, mohlo mít CT dutin např. na oči nějaký negativní dopad?
Velice děkuji za odpověď a za čas, který mému dotazu budete věnovat.
Petra
(Vložil(a): Petra)
Dobrý den,

provedení odhadu je věcí pracoviště, které CT vedlejších nosních dutin provedlo.
Dávka v oblasti oka nebude mít negativní dopad na Vaše zdraví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)