Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 06.11.2019 14:39:01
Dobrý den,
dnes mi lékař poslal na Rtg 1x kolena ze předu a z boku 2x a 3x záda. Dávky záření se dávají podle toho kolik člověk váží? Mám 49 kg.Je to normální 6 snímků? Děkuji moc za odpověď. Zdraví Miňovská
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Ano, záření se aplikuje i dle hmotnosti. Počty snímků a projekcí je na rozhodnutí lékaře. Takové množství, které uvádíte, je standardní.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)