Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Dysplázie kyčlí 07.11.2019 23:29:15
Dobrý den, dcera má dysplázii kyčlí, měla bilat. luxaci, 3x trakce, 21.týdnů spika, operace, teď abdukční strojek. Každý měsíc kontrola, vždy rtg - už takto měla rtg kontrolu asi 20x, k tomu 2x rtg u artrografie, u operace, u nekrvave repozice.... A do budoucna nás ještě spousta rtg čeká. Olověné stínítko vždycky má, ale přijde mi, že se přikládá jen tak nějak odhadem, hlavně třeba na tu sádru. Tak bych se chtěla zeptat, je tu moc zvýšené riziko, že nebude mít děti, nebo u ní vznikne nádorové onemocnění? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko, že nebude mít děti z důvodů snímkování kyčlí bych vyloučila. Též pravděpodobnost vzniku nádorového onemocnění je velice nízká.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)