Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

radiační zátěž u vyšetření PET/MR 06.12.2019 01:03:58
Zdravím, prosím potřebovala bych vědět jaká je přibližná radiační zátež v mSv u vyšetření celého trupu na PET/MR s radioaktivním izotopem F18. Vážím 53kg. V informovaném souhlasu u tohoto vyšetření PET/MR je psáno, že radiační zátež je srovnatelná jako u běžného CT vyšetření břicha. Kolik tedy bude radiační zátež u PET/MR v mém případě. Za jakou dobu-za kolik let bych dostala stejnou-srovnatelnou dávku záření z přírodních zdrojů v České republice. A jaké je zdravotní riziko z této radiační zátěže. předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Pokud pracoviště deklaruje, že přibližná radiační zátěž PET/MR celého trupu je srovnatelná s CT vyšetřením břicha, pak se jedná o efektivní dávku cca 7-9 mSv. Zdravotní riziko z takového lékařského ozáření je uváděno jako nízké. Je srovnatelné s dávkou z přírodního pozadí, kterou obdržíte cca za 3 roky.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)