Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 23.12.2019 14:09:47
Dobrý den,
maminka (76 let) byla dne 10.12.2019 na mamografu. Po tomto bolestivé vyšetření jí do tydne zčernala kůže. Vypadá to jako spálené a je to velmi bolestivé. Přesně je ohraničena ozářená oblast. Maminku pálí kůže, nemůže si tuto oblast ani osprchovat. Je problém v mamince nebo v mamografu? Co v tomto případě dělat?
Děkuji za Váš čas.
S pozdravem a úctou Jana
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

obraťte se prosím na pracoviště, kde mamografii prováděli. Taková reakce kůže prsu není obvyklá.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)