Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 13.10.2020 14:46:14
Dobrý den, předem děkuji vám za odpovědi. Pochopila jsem, že riziko rakoviny po CT vyšetření břicha s kontrastem je velmi malé, řádově 0,1% což je oproti jiným rizikovým faktorům jako např.koureni, které narušuje DNA soustavně téměř zanedbatelné.Nebo jako bych odjela na pár měsíců někam kde mají vyšší množství záření z přírodního pozadí. Chápu to správně?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ano, Vaše vnímání rizika ionizujícího záření je perfektní.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)