Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 04.12.2020 14:54:13
Byl jsem na CT bricha. Zpetne jsem se dotazal na davku, a rekli mi ze to bylo 0.0988 mGy (mlivili o "mili gray"). Zda se to nejak malo tak nevim zda nedoslo k nedorozumeni.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro správné vyhodnocení je kromě hodnoty, čísla v jednotce mGy (např. 0,9 mGy) znát veličinu v jaké je dávka uvedena. Mohlo by být takto nízké v případě malého počtu skenů, ale je obtížné hodnotu zpochybňovat bez všech souvislostí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)