Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 18.01.2021 19:51:58
Dobrý den, chci se zeptat jak moc se mám do budoucna obávat rakoviny kvůli vystaveni záření.
V roce 2020 mi byl dělán RTG krční páteře, 2x rtg kyčlí / panve, 1x rtg břicha. Dnes mi bylo děláno opět RTG břicha.
Predtim jsem klasicky za život měla rtg zubů na stomatologii a možná ještě nějaká jiná RTG. Mám teď velké obavy, ze jsem se za tak krátkou dobu vystavila velkému záření a hrozí u mě kvůli tomu rakovina.
Můj táta byl napr na CT hlavy a tvrdil mi, ze díky tomu bude určitě ohrozenejsi než já, ať jsem v klidu. Ale já nevím, mám nyní opravdu velký strach ze do 10 let z těchto všech rtg dostanu rakovinu.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

na základě absolvování rentgenových snímků nemusíte mít obavu z rakoviny.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)