Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 01.02.2021 19:10:15
Dobry den, jiz jsem jednou psala, ale az dnes jsem se dostala k hodnotam zareni. Moc prosim o odhad efektivni davky v mSV.

1. snimkovani
81kV/7.2mAs - rameno
81Kv/15,6mAs - panev

2. snimkovani 2x bederni pater+kostrc mi bylo sdeleno 440mGy/cm2

Zena 40 let, 68kg, 165cm

Jeste jednou tedy prosim o odhad efektivni davky v mSv pri prvnim a druhem snimkovani + kratke zhodnoceni a mnohokrat dekuji za Vas cas. S pozdravem a pranim pekneho dne
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

celkovou efektivní dávku odhaduji na několik jednotek mSv, což je velmi nízké zdravotní riziko z absolvovaných vyšetření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)