Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 06.02.2021 22:17:04
Dobry den, moj 4 rocny syn dostal pri CT hlavy davku 500 mGy.cm, co sa mi zda na 16 kilove dieta obrovska davka. Viete mi, prosim, takuto davku ziarenia dat do kontextu napriklad s beznym ziarenim, ktore dostavame rocne z okolia? Mozem mu dat teraz spravit napriklad RTG zubov, alebo mam s hociakym dodatocnym ziarenim do hlavy radsej pockat a ak, tak ako dlho? Dakujem velmi pekne.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není třeba se obávat provést rtg zubu a nechávat kvůli tomu časový rozestup mezi vyšetřeními.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)