Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 01.03.2021 15:02:44
Dobrý den,
byla jsem se svým 2,5 letým synem na rentgenovém vyšetření plic a srdce. Rentgen obsluhovala na první pohled nezkušená sestřička (doktor nebyl přítomen). Ptala se mě na váhu syna (16kg) a na výšku. Výšku bohužel neznám a tak říkala, že odhadne 80cm. Doma jsem syna přeměřila a syn má 104cm. Nemohlo díky tomu dojít k ozáření větší dávkou? Mám ted velké obavy. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nebojte se, že byla použita vyšší dávka než bylo potřebné k zobrazení. RTG přístroje mají funkci, která správný objem tělíčka dítěte zohlední.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)