Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 06.05.2021 00:27:13
Dobrý den, jak silne je ozáření při vyšetření Datscan ? Jedna se o prokazani Parkinsonovy choroby. A jak moc je ohrožující zdraví? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

při tomto diagnostickém vyšetření se používá radiofarmakum I-123, s velmi krátkým poločasem rozpadu. Dávka z vyšetření je velmi nízká, přesnou dávku Vám sdělí pracoviště, které bude vyšetření provádět. Rozhodně se nejedná o dávku zdraví ohrožující.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)