Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 12.05.2021 22:00:09
Ďakujem veľmi pekne... len sa predsa len ešte chcem uistit, či by sa v takomto prípade mala napr.do budúcna mamka radšej vyhnúť prípadným neurgentným, plánovaným, preventívnym RTG vyšetreniam (napr. aj tá panoramatická snímka zubov), resp. či z toho, čo som vám už popísala, má nejaké zvýšené riziko nádorového ochorenia a pod. Ešte raz veľmi pekne ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky Vaší maminky nebyly natolik vysoké, aby odmítala ona sama preventivní vyšetření. Např. OPG snímek neznamená vysokou zátěž a jeho výsledek může být významný. Je ale pravda, že je správné upozorňovat lékaře, že již podstoupila řadu rtg vyšetření v minulosti a nechť indikující lékař zváží, zda opravdu z preventivních důvodů snímek k další léčbě nezbytně potřebuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)