Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 18.11.2021 16:11:09
Dobrý den.Mám podstoupit toto RTG vyšetření páteře. "Digitální RTG celé páteře se zachycením celé pánve a obou kyčelních kloubů a ramen v předozadní a boční projekci ve stoje. Prosím o zachycení celé krční páteře zvláště pak v LAT pohledu" Mohli by jste mi vypočítat, jakou asi dávkou záření budu ozářená. Lékařem jsem byla upozorněna, že toto není běžné vyšetření a je pro organismus poměrně zátěžové. Jak velké riziko tímto vyšetřením podstupují? Dalo by se to porovnat s nějakým ČT vyšetřením?. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den.

výpočet neprovádíme. Rizikovost vyšetření je ale nízká.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)