Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG zubov 25.11.2021 04:23:48
Dobrý deň,12 ročnému synovi robili naraz kefalometrický snímok hlavy aj OPG. Akú vysokú dávku v mSv dostal? Predtým mal robený OPG snímok pred tromi mesiacmi. Aktuálne riešime strojček vraj takéto časté snímkovanie bude treba pre proces liečby. V siedmych rokoch mal robené urgentné CT hlavy a tiež má za sebou zopár RTG pľúc keď bol menší, RTG ruky kvôli zlomenine a RTG prínosových dutín (neviem presne koľko toho dohromady bolo). Nie je to už veľa? Viem že to treba pre ďalšiu diagnostiku napriek tomu mám obavy. Ďakujem vopred za odpoveď hlavne na prvú otázku.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

kefalometrický snímok hlavy a OPG znamená cca efektivní dávku do 0,5 mSv. U Vašeho syna, tak jako u jiných dětí, je nutné se soustředit především na zdůvodnění rtg. U dětí se musíme smířit s tím, že snímků může být mnoho.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)