Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT hlavy- dávka a riziko 27.12.2021 13:27:06
Dobrý den,
poté, co jsem měl na ulici potyčku s jiným mužem, jsem si nechal kvůli akutní bolesti hlavy na pohotovosti udělat CT hlavy. Vyšetření bylo v pořádku, nicméně bych se chtěl zeptat, jaká bývá dávka záření při tomto výkonu a jaká rizika jsou s tím spojena? Je mi 23 let a nikdy jsem žádný podobný výkon neabsolvoval. Děkuji za odpověď, přeji hezký den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

CT hlavy pro Vás nepředstavuje zdravotní riziko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)