Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 09.01.2022 01:25:01
Dobrý den, může zubař nastavit vyšší dávku ozáření na přístroji pro intraoralni rentgenový snímek nebo na CT přístroji a tím pacientovi uškodit? Nebo je na přístrojích síla dávky pevně přednastavena? Předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zubař musí při používání "zubních rentgenových zařízení" dodržovat tzv. místní diagnostické referenční úrovně, které zajistí, že dávka ozařovanému nemůže uškodit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)