Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 17.01.2022 15:24:52
Dobrý den,

absolvoval jsem dnes 2krát RTG hrudní páteře, dle info od řadiač. pracovníka se jednalo o záření ve výši celkem 135 miligrayů x cm2 (2 snímky). Mám 180cm a 70kg. Je prosím možné z toho vypočítat, o jakou celkovou dávku v sievertech se jedná? Jedná se o významnou dávku?

V minulosti jsem taky absolvoval 2 krát CBCT čelisti + cca 30 OPG a 4 panoramatické snímky zubů + 2 krát RTG ramene (+ část hrudníka) a 2 krát RTG plic + 2 krát RTG dlaně - plyne prosím z toho nějaké riziko?

Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření, které jste absolvoval, a to i v minulosti, nepředstavují pro Vás v budoucnu riziko.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)