Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 31.10.2022 09:13:16
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, je nějaký rozdíl, když si nechám zhotovit CBCT snímek obou čelistí a CBCT snímek horní čelisti? Je u CBCT obou česlistí větší radiační zátěž? O kolik více je zde mSv ? Předem děkuji.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

při snímkování obou čelistí obdržíte o něco vyšší dávku, než při vyšetření pouze horní čelisti, neboť clony se nastavují tak, aby zabíraly pouze snímkovanou oblast.
Přesný rozdíl dávek vám sdělí pracoviště, kde vám bude vyšetření provedeno.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)